Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Samhällsvetenskapliga fakulteten

Samhällsvetenskapliga fakulteten
Box 700
405 30 Göteborg
Leveransadress: Konstepidemins väg 2A, 405 30 Göteborg
Besöksadress: Konstepidemins väg 2A, 413 14 Göteborg

Webbplats: www.samfak.gu.se
Epost: samkansli@samfak.gu.se

Dekan: Malin Broberg

Gå till personallistan

Bidrar till att lösa samtidens stora utmaningar

Samhällsvetenskaplig forskning är nödvändig för att lösa och hantera samtidens stora problem som miljö, hälsa, krig och fattigdom. Forskning inom psykologi och statsvetenskap är på vissa områden ledande i landet. Flera forskningsmiljöer inom fakulteten är även starkt uppmärksammade internationellt. Samhällsvetenskapliga fakultetens utbildningsuppdrag är det största inom Göteborgs universitet.

 

Institutioner och enheter vid fakulteten:

Personer

Visar 551 - 600 av 854

Namn Titel Telefon E-post
Murofushi, Satsuki Doktorand 031-786 1606 satsuki.murofushi@socwork.gu.se
Muñoz Curé, Nicole Studieadministratör 031-786 3041 nicole.munoz.cure@gu.se
Månson, Per Universitetslektor 031-786 4828 per.manson@gu.se
Mårtensson, Daniel Studieadministratör 031-786 1183 daniel.martensson@jmg.gu.se
Mårtensson Elmrud, Elin Universitetsadjunkt 031-786 1936 elin.martensson.elmrud@psy.gu.se
Möller, Ulrika Universitetslektor 031-786 1343 ulrika.moller@pol.gu.se
Nabil, Md Doktorand 031-786 5446 md.nabil@jmg.gu.se
Nande, Paulin Kommunikatör 031-786 6655 paulin.nande@gu.se
Natsika, Natalia Forskare, biträdande natalia.natsika@gu.se
Naurin, Daniel Forskare 031-786 3086 daniel.naurin@pol.gu.se
Naurin, Elin Universitetslektor 031-786 1243 elin.naurin@pol.gu.se
Neequaye, David Postdoktor 031-786 5975 david.neequaye@psy.gu.se
Neijlind, Jessica Universitetsadjunkt 031-786 1646 jessica.neijlind@psy.gu.se
Niklasson, Birgitta Universitetslektor 031-786 5844 birgitta.niklasson@pol.gu.se
Nikolic, Jasmina Utbildningshandläggare 031-786 5782 jasmina.nikolic@socwork.gu.se
Nilsson, Erik Doktorand erik.nilsson@psy.gu.se
Nilsson, Eva Studievägledare 031-786 1189 studentcounselling@pol.gu.se
Nilsson, Frida Doktorand 031-786 3446 frida.nilsson.2@gu.se
Nilsson, Johan Andreas Universitetslektor 031-786 1651 andreas.nilsson@psy.gu.se
Nilsson, Lennart Seniorforskare 031-786 1595
Nissling, Linnea Doktorand linnea.nissling@psy.gu.se
Nistotskaya, Marina Universitetslektor 031-786 6691 marina.nistotskaya@gu.se
Nord Levin, Sofia Universitetsadjunkt, adjungerad sofia.nord.levin@socwork.gu.se
Nordenfors, Monica Universitetslektor, Studierektor 031-786 5790 monica.nordenfors@socwork.gu.se
Nordlander, Erica Universitetslektor 031-786 5428 erica.nordlander@socav.gu.se
Nordqvist, Pernilla Doktorand 031-786 5843 pernilla.nordqvist@gu.se
Norén Bretzer, Ylva Universitetslektor 031-786 5195 ylva.noren-bretzer@spa.gu.se
Nylander, Elin Doktorand 031-786 6769 elin.nylander@psy.gu.se
Nylinder, Stephan Forskningsadministratör 031-786 1697 stephan.nylinder@psy.gu.se
Nyström, Lina Forskningsassistent 031-786 6244 lina.nystrom@psy.gu.se
Nyström, Martina Ekonom 031-786 4765 martina.nystrom@socav.gu.se
Nyström, Sofia Administrativ samordnare sofia.nystrom@gu.se
O'keeffe, Camilla Universitetsadjunkt 031-786 1602 camilla.okeeffe@psy.gu.se
O'reilly, Peter Doktorand 031-786 5435 peter.oreilly@gu.se
Off, Gefjon Doktorand gefjon.off@gu.se
Ohlsson, Jan Fakultetscontroller 031-786 4929 jan.ohlsson@gu.se
Oleskog Tryggvason, Per Undersökningsledare, bitr per.oleskog.tryggvason@som.gu.se
Oleskog Tryggvason, Per Doktorand 031-786 4248 per.oleskog.tryggvason@som.gu.se
Olin, Elisabeth Professor, Prefekt 031-786 5780 elisabeth.olin@socwork.gu.se
Olofsdotter Stensöta, Helena Universitetslektor 031-786 1317 helena.stensota@pol.gu.se
Olofsson, Anna Universitetsadjunkt 031-786 4706 anna.olofsson@gu.se
Olofsson, Marie Kanslichef 031-786 1010 marie.olofsson@gu.se
Olsson, Elizabeth Doktorand 031-786 6416 elizabeth.olsson@gu.se
Olsson, Narola Doktorand 031-786 6378 narola.olsson@socwork.gu.se
Olsson, Tina Universitetslektor 031-786 1101 tina.olsson@socwork.gu.se
Olsén, Antje Studievägledare 031-786 1680 antje.olsen@gu.se
Opaas Haugli, Kristin Doktorand kristin.opaas.haugli@gu.se
Orjuela, Camilla Professor 031-786 5873 camilla.orjuela@globalstudies.gu.se
Oskarson, Maria Professor 031-786 4687 maria.oskarson@pol.gu.se
Paerregaard, Karsten Professor 031-786 5633 karsten.paerregaard@globalstudies.gu.se

Visar 551 - 600 av 854

Sidansvarig: Lars-Olof Karlsson|Sidan uppdaterades: 2019-06-28
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?