Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Samhällsvetenskapliga fakulteten

Samhällsvetenskapliga fakulteten
Box 700
405 30 Göteborg
Leveransadress: Konstepidemins väg 2A, 405 30 Göteborg
Besöksadress: Konstepidemins väg 2A, 413 14 Göteborg

Webbplats: www.samfak.gu.se
Epost: samkansli@samfak.gu.se

Dekan: Malin Broberg

Gå till personallistan

Bidrar till att lösa samtidens stora utmaningar

Samhällsvetenskaplig forskning är nödvändig för att lösa och hantera samtidens stora problem som miljö, hälsa, krig och fattigdom. Forskning inom psykologi och statsvetenskap är på vissa områden ledande i landet. Flera forskningsmiljöer inom fakulteten är även starkt uppmärksammade internationellt. Samhällsvetenskapliga fakultetens utbildningsuppdrag är det största inom Göteborgs universitet.

 

Institutioner och enheter vid fakulteten:

Personer

Visar 601 - 650 av 847

Namn Titel Telefon E-post
Persdotter, Josefin Doktorand josefin.persdotter@socav.gu.se
Persson, Anna Universitetslektor 031-786 4947 anna.persson@pol.gu.se
Persson, Lars Olov Universitetslektor olle.persson@psy.gu.se
Persson, Mikael Universitetslektor, Viceprefekt 031-786 4146 mikael.persson@pol.gu.se
Persson, Sara Forskare, biträdande 031-786 4123 sara.persson.2@gu.se
Persson, Sofia Universitetslektor 031-786 5827 sofia.persson@sociology.gu.se
Peterson, Abby Professor emerita 031-786 5350 abby.peterson@socav.gu.se
Peterson, Helen Universitetslektor 031-786 3765 helen.peterson@gu.se
Petersson, Cecilia Utbildningssamordnare 031-786 6932 cecilia.petersson@psy.gu.se
Petersson, Frida Universitetslektor 031-786 6383 frida.petersson@socwork.gu.se
Petersson, Hans Universitetsadjunkt hans.petersson@kfi.se
Petersson, Jesper Universitetslektor 031-786 4397 jesper.petersson@socav.gu.se
Pettersson, Jane Doktorand 031-786 4790 jane.pettersson@gu.se
Philipson Isaac, Sarah Doktorand sarah.philipson.isaac@gu.se
Pierre, Jon Professor 031-786 1246 jon.pierre@pol.gu.se
Polk, Jonathan Universitetslektor 031-786 6360 jonathan.polk@gu.se
Polk, Merritt Professor, Prefekt 031-786 4942 merritt.polk@globalstudies.gu.se
Pousette, Anders Universitetslektor 031-786 4283 anders.pousette@psy.gu.se
Povitkina, Marina Postdoktor 031-786 5059 marina.povitkina@gu.se
Prytz, Jesper Doktorand jesper.prytz@gu.se
Punzi, Elisabeth Universitetslektor elisabeth.punzi@socwork.gu.se
Påfs, Jessica Universitetslektor 031-786 5731 jessica.pafs@socwork.gu.se
Rapp Ricciardi, Max Universitetslektor 031-786 4272 max.rapp.ricciardi@psy.gu.se
Rask, Nanna Doktorand nanna.rask@gu.se
Rauch, Dietmar Universitetslektor dietmar.rauch@gu.se
Ravazdi, Manuela Receptionist 031-786 1701 manuela.ravazdi@psy.gu.se
Ray, Jeremy Universitetslektor, Studierektor 031-786 1640 jeremy.ray@psy.gu.se
Reichenberg, Olof Forskare olof.reichenberg@socav.gu.se
Reifler, Jason Professor, gäst jason.reifler.2@gu.se
Rekker, Roderik Postdoktor 031-786 1104 roderik.rekker@gu.se
Renström, Emma Universitetslektor, biträdande 031-786 6286 emma.renstrom@psy.gu.se
Reskow, Gisela Universitetsadjunkt 031-786 6381 gisela.reskow@socwork.gu.se
Ring, Emmy Doktorand emmy.jonasson.ring@gu.se
Robertson, Sally Alice Felicia Doktorand 031-786 1113 felicia.robertson@gu.se
Rodin, Pavel Doktorand 031-786 5344 pavel.rodin@jmg.gu.se
Rogat, Mauricio Doktorand 031-786 5583 mauricio.rogat@gu.se
Rolandsson, Bertil Universitetslektor 031-786 6371 bertil.rolandsson@gu.se
Rolstad, Sindre Engelbrekt Universitetslektor 031-786 1629 sindre.rolstad@neuro.gu.se
Rombach, Björn Professor, Förvaltningsekonomi 031-786 1610 bjorn.rombach@spa.gu.se
Roos, Joakim Universitetsadjunkt, adjungerad joakim.roos@jmg.gu.se
Rothstein, Bo Professor, Viceprefekt 031-786 1224 bo.rothstein@pol.gu.se
Rothstein, Bo Professor 031-786 1224 bo.rothstein@pol.gu.se
Runeson, Julia Forskare, biträdande julia.runeson@gu.se
Ryan Bengtsson, Anna Doktorand 031-786 1592 anna.ryan.bengtsson@socwork.gu.se
Ryberg, Anna-Karin Utbildningsadministratör 031-786 4250 anna-karin.ryberg@psy.gu.se
Ryberg, Ida Studieadministratör 031-786 1625 ida.ryberg@socwork.gu.se
Rydbo, Niklas Universitetsadjunkt, Doktorand 031-786 1650 niklas.rydbo@psy.gu.se
Rydén, Oskar Doktorand oskar.ryden@gu.se
Rythla, Mats Utbildningsledare 031-786 1025 mats.rythla@gu.se
Rákai, Britt-Marie Ekonom 031-786 4605 britt-marie.rakai@gu.se

Visar 601 - 650 av 847

Sidansvarig: Lars-Olof Karlsson|Sidan uppdaterades: 2019-06-28
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?