Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Samhällsvetenskapliga fakulteten

Samhällsvetenskapliga fakulteten
Box 700
405 30 Göteborg
Leveransadress: Konstepidemins väg 2A, 405 30 Göteborg
Besöksadress: Konstepidemins väg 2A, 413 14 Göteborg

Webbplats: www.samfak.gu.se
Epost: samkansli@samfak.gu.se

Dekan: Malin Broberg

Gå till personallistan

Bidrar till att lösa samtidens stora utmaningar

Samhällsvetenskaplig forskning är nödvändig för att lösa och hantera samtidens stora problem som miljö, hälsa, krig och fattigdom. Forskning inom psykologi och statsvetenskap är på vissa områden ledande i landet. Flera forskningsmiljöer inom fakulteten är även starkt uppmärksammade internationellt. Samhällsvetenskapliga fakultetens utbildningsuppdrag är det största inom Göteborgs universitet.

 

Institutioner och enheter vid fakulteten:

Personer

Visar 651 - 700 av 850

Namn Titel Telefon E-post
Gamble, Amelie Universitetslektor 031-786 1677 amelie.gamble@psy.gu.se
Ghersetti, Marina Universitetslektor 031-786 1215 marina.ghersetti@jmg.gu.se
Gillberg, Gunnar Universitetslektor 031-786 4809 gunnar.gillberg@av.gu.se
Goulding, Anneli Universitetslektor 031-786 4265 anneli.goulding@psy.gu.se
Grill, Martin Universitetslektor 031-786 1663 martin.grill@gu.se
Grimes, Marcia Universitetslektor 031-786 4138 marcia.grimes@pol.gu.se
Grip, Karin Universitetslektor 031-786 1658 karin.grip@psy.gu.se
Groglopo, Adrian Universitetslektor 031-786 1885 adrian.groglopo@socwork.gu.se
Grundvall, Stig Universitetslektor, Biker-kulturer, ungdomar i riskzon, familjeterapi, psykosocialt arbete, forsknin... 031-786 1571 stig.grundvall@socwork.gu.se
Grusell, Marie Universitetslektor 031-786 4985 marie.grusell@jmg.gu.se
Gunnarsson, Andreas Universitetslektor 031-786 4616 andreas.gunnarsson@gu.se
Gunnarsson, Mattias Universitetslektor, Studierektor för fristående kurser på grundnivå 031-786 1685 mattias.gunnarsson@psy.gu.se
Gunnarsson, Mattias Universitetslektor, Studierektor 031-786 1685 mattias.gunnarsson@psy.gu.se
Hall, Anna Universitetslektor 031-786 3898 anna.hall@socwork.gu.se
Hamark, Jesper Universitetslektor jesper.hamark@socwork.gu.se
Hansen, Lars Universitetslektor 031-786 3918 lars.hansen@gu.se
Hansen Löfstrand, Cecilia Universitetslektor 031-786 4766 cecilia.lofstrand@socav.gu.se
Hansla, André Universitetslektor 031-786 1840 andre.hansla@psy.gu.se
Hasselskog, Malin Universitetslektor 031-786 4312 malin.hasselskog@globalstudies.gu.se
Haug, Christoph Universitetslektor 031-786 4798 haug@gu.se
Hedenus, Anna Universitetslektor 031-786 4784 anna.hedenus@socav.gu.se
Hedenus, Anna Universitetslektor, Studierektor 031-786 4784 anna.hedenus@socav.gu.se
Hedesström, Martin Universitetslektor 031-786 1853 martin.hedesstrom@psy.gu.se
Hellberg, Sofie Universitetslektor sofie.hellberg@globalstudies.gu.se
Hellum, Merete Universitetslektor 031-786 5825 merete.hellum@socav.gu.se
Hildebrand Karlén, Malin Universitetslektor malin.karlen@psy.gu.se
Hollertz, Katarina Universitetslektor 031-786 5768 katarina.hollertz@socwork.gu.se
Holm, Louise Universitetslektor 031-786 1626 louise.holm@spa.gu.se
Holmqvist Gattario, Kristina Universitetslektor 031-786 4263 kristina.holmqvist@psy.gu.se
Hultman, Elin Universitetslektor 031-786 1642 elin.hultman@socwork.gu.se
Hultqvist, Sara Universitetslektor 031-786 1615 sara.hultqvist@socwork.gu.se
Håkansson, Carina Universitetslektor 031-786 1616 carina.hakansson.2@socwork.gu.se
Håkansson, Nicklas Universitetslektor 031-786 4944 nicklas.hakansson@jmg.gu.se
Isidorsson, Tommy Universitetslektor, Arbetstid, arbetsorganisation, arbetsmarknad, hyresarbetskraft 031-786 5501 tommy.isidorsson@socav.gu.se
Jacobsson, Christian Universitetslektor, Vice prefekt med ansvar för arbetsmiljö 031-786 1669 christian.jacobsson@psy.gu.se
Jansson, Birgitta Universitetslektor 031-786 5773 birgitta.jansson@socwork.gu.se
Johansson, Helena Maria Universitetslektor, Proprefekt 031-786 5721 helena.johansson@socwork.gu.se
Johansson, Ing-Marie Universitetslektor 031-786 1889 ing-marie.johansson@socwork.gu.se
Johansson, Jörgen Universitetslektor 031-786 4334 jorgen.johansson@spa.gu.se
Johansson, Lars-Olof Universitetslektor 031-786 4696 lars-olof.johansson@psy.gu.se
Johansson, Peter Universitetslektor, Proprefekt 031-786 1335 peter.johansson@globalstudies.gu.se
Jonasson, Ann-Kristin Universitetslektor 031-786 6694 ann-kristin.jonasson@gu.se
Jonsson, Björn Universitetslektor 031-786 1576 bjorn.jonsson@socwork.gu.se
Jordan, Thomas Universitetslektor, Arbetsplatskonflikter, konflikthantering, kommunikation i svåra situationer, kon... 031-786 5663 thomas.jordan@av.gu.se
Jörgensen, Bent Universitetslektor 031-786 1984 bent.jorgensen@globalstudies.gu.se
Karlsson, Lars Universitetslektor 031-786 4130 lars.karlsson@spa.gu.se
Karlsson, Tom Universitetslektor 031-786 5635 tom.karlsson@spa.gu.se
Karlsson Franck, Anja Universitetslektor 031-786 1414 anja.franck@globalstudies.gu.se
Karlsson Schaffer, Johan Universitetslektor 031-786 5931 j.k.schaffer@gu.se
Kellecioglu, Deniz Universitetslektor 031-786 5416 deniz.kellecioglu@socwork.gu.se

Visar 651 - 700 av 850

Sidansvarig: Lars-Olof Karlsson|Sidan uppdaterades: 2019-06-28
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?