Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Samhällsvetenskapliga fakulteten

Samhällsvetenskapliga fakulteten
Box 700
405 30 Göteborg
Leveransadress: Konstepidemins väg 2A, 405 30 Göteborg
Besöksadress: Konstepidemins väg 2A, 413 14 Göteborg

Webbplats: www.samfak.gu.se
Epost: samkansli@samfak.gu.se

Dekan: Malin Broberg

Gå till personallistan

Bidrar till att lösa samtidens stora utmaningar

Samhällsvetenskaplig forskning är nödvändig för att lösa och hantera samtidens stora problem som miljö, hälsa, krig och fattigdom. Forskning inom psykologi och statsvetenskap är på vissa områden ledande i landet. Flera forskningsmiljöer inom fakulteten är även starkt uppmärksammade internationellt. Samhällsvetenskapliga fakultetens utbildningsuppdrag är det största inom Göteborgs universitet.

 

Institutioner och enheter vid fakulteten:

Personer

Visar 701 - 750 av 849

Namn Titel Telefon E-post
Skoog, Therése Universitetslektor 031-786 6937 therese.skoog@psy.gu.se
Skårner, Anette Universitetslektor, Viceprefekt 031-786 1605 anette.skarner@socwork.gu.se
Sobis, Iwona Universitetslektor 031-786 1643 iwona.sobis@spa.gu.se
Sohlberg, Angelica Forskningsadministratör 031-786 6695 angie.sohlberg@gu.se
Sohlberg, Jacob Forskare 031-786 3553 jacob.sohlberg@gu.se
Solevid, Maria Universitetslektor 031-786 1844 maria.solevid@pol.gu.se
Solli, Rolf Seniorforskare 031-786 1590 rolf.solli@gri.gu.se
Soneryd, Linda Professor 031-786 4928 linda.soneryd@gu.se
Sorak, Nicholas Doktorand 031-786 1117 nicholas.sorak@gu.se
Spandler, Kilian Gästforskare, Regional och global governance, Sydöstra Asien, Europe kilian.spandler@gu.se
Spehar, Andrea Universitetslektor 031-786 1192 andrea.spehar@pol.gu.se
Spjut Jansson, Birgitta Doktorand birgitta.spjut.janson@psy.gu.se
Starke, Mikaela Professor 031-786 1887 mikaela.starke@socwork.gu.se
Sten, Ann-Sofie Kommunikatör 031-786 6594 ann-sofie.sten@gu.se
Stepanova, Natalia Programsamordnare 031-786 3043 natalia.stepanova@gu.se
Stepanova, Olga Forskarassistent olga.stepanova@globalstudies.gu.se
Stern, Maria Professor 031-786 4676 maria.stern@globalstudies.gu.se
Stinesen Kollberg, Karin Universitetslektor 031-786 4105 karin.stinesen@socwork.gu.se
Strand, Jennifer Universitetslektor 031-786 4281 jennifer.strand@psy.gu.se
Strandberg, Urban Universitetslektor 031-786 4149 urban.strandberg@gu.se
Strauss Raats, Pille Doktorand pille.strauss.raats@socav.gu.se
Strid, Karin Universitetslektor 031-786 4284 karin.strid@psy.gu.se
Strömbäck, Jesper Professor 031-786 4934 jesper.stromback@jmg.gu.se
Strömwall, Leif Professor, Viceprefekt 031-786 1665 leif.stromwall@psy.gu.se
Sturén, Erik Doktorand erik.sturen@psy.gu.se
Ståhl, Daniel Doktorand daniel.stahl@socwork.gu.se
Sundell, Anders Universitetslektor 031-786 6359 anders.sundell@pol.gu.se
Sundqvist, Göran Professor 031-786 5205 goran.sundqvist@sts.gu.se
Sundström, Aksel Forskare 031-786 1607 aksel.sundstrom@pol.gu.se
Sunnerfjell, Jon Doktorand jon.sunnerfjell@gu.se
Sveningsson, Malin Professor 031-786 6130 malin.sveningsson@gu.se
Svensson, Emma Forskare, biträdande emma.svensson.3@psy.gu.se
Svensson, Julia Ekonom 031-786 4347 julia.svensson@spa.gu.se
Svensson, Lennart Professor emeritus 031-786 5350 Lennart.Svensson@socav.gu.se
Svensson, Pia Universitetsadjunkt 031-786 6377 pia.svensson@socwork.gu.se
Svensson, Richard Databasansvarig 031-786 1307 richard.svensson@gu.se
Svärd, Oskar Utbildningshandläggare 031-786 4485 oskar.svard@spa.gu.se
Sylvester, Christine Professor christine.sylvester@uconn.edu
Szczepanska, Anna-Maria Forskare, biträdande anna.szczepanska@gu.se
Szücs, Stefan Universitetslektor 031-786 4498 stefan.szucs@socwork.gu.se
Sällberg, Therese Doktorand therese.sallberg@psy.gu.se
Säregård, Rosalie Psykolog rosalie.saregard@psy.gu.se
Sätereie, Ulla Universitetsadjunkt 031-786 4999 ulla.satereie@jmg.gu.se
Söderbaum, Fredrik Professor 031-786 4340 fredrik.soderbaum@globalstudies.gu.se
Söderberg, Erik Doktorand 031-786 3935 erik.soderberg@spa.gu.se
Söderberg, Maria Universitetslektor 031-786 1282 maria.soderberg.3@socwork.gu.se
Söderlund, Nika Universitetsadjunkt, Doktorand 031-786 1604 nika.soderlund@socwork.gu.se
Söderqvist, Helén Universitetsadjunkt, Utbildad Dramapedagog, utbildad skådespelare, utbildad gestaltterapeut 031-786 3483 helen.soderqvist@gu.se
Sörensen, Jens Universitetslektor jens.sorensen@globalstudies.gu.se
Tannenberg, Marcus Doktorand 031-786 5937 marcus.tannenberg@gu.se

Visar 701 - 750 av 849

Sidansvarig: Lars-Olof Karlsson|Sidan uppdaterades: 2019-06-28
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?