Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Samhällsvetenskapliga fakulteten

Samhällsvetenskapliga fakulteten
Box 700
405 30 Göteborg
Leveransadress: Konstepidemins väg 2A, 405 30 Göteborg
Besöksadress: Konstepidemins väg 2A, 413 14 Göteborg

Webbplats: www.samfak.gu.se
Epost: samkansli@samfak.gu.se

Dekan: Malin Broberg

Gå till personallistan

Bidrar till att lösa samtidens stora utmaningar

Samhällsvetenskaplig forskning är nödvändig för att lösa och hantera samtidens stora problem som miljö, hälsa, krig och fattigdom. Forskning inom psykologi och statsvetenskap är på vissa områden ledande i landet. Flera forskningsmiljöer inom fakulteten är även starkt uppmärksammade internationellt. Samhällsvetenskapliga fakultetens utbildningsuppdrag är det största inom Göteborgs universitet.

 

Institutioner och enheter vid fakulteten:

Personer

Visar 151 - 200 av 868

Namn Titel Telefon E-post
Johansson, Boo Seniorforskare 031-786 1656 boo.johansson@psy.gu.se
Rákai, Britt-Marie Ekonom 031-786 4605 britt-marie.rakai@gu.se
Börjesson, Britt Universitetsadjunkt 031-786 1203 britt.borjesson@jmg.gu.se
Mabee, Bryan Universitetslektor 031-786 2414 bryan.mabee@gu.se
Malmström, Cajsa Kommunikatör 031-786 1195 cajsa.malmstrom@gu.se
O'keeffe, Camilla Universitetsadjunkt 031-786 1602 camilla.okeeffe@psy.gu.se
Orjuela, Camilla Professor 031-786 5873 camilla.orjuela@globalstudies.gu.se
Abrahamson Löfström, Carina Universitetslektor 031-786 1058 carina.abrahamson.lofstrom@spa.gu.se
Håkansson, Carina Universitetslektor 031-786 1616 carina.hakansson.2@socwork.gu.se
Malmberg, Carina Studieadministratör 031-786 4800 carina.malmberg@socav.gu.se
Trönnberg, Carl-Christian Universitetsadjunkt 031-786 6682 carl-christian.tronnberg@psy.gu.se
Cassegård, Carl Professor 031-786 4981 carl.cassegard@socav.gu.se
Dahlström, Carl Professor 031-786 5995 carl.dahlstrom@pol.gu.se
Wilén, Carl Doktorand 031-786 4820 carl.wilen@gu.se
Lunde, Carolina Universitetslektor 031-786 4266 carolina.lunde@psy.gu.se
Lunde, Carolina Universitetslektor, Studierektor 031-786 4266 carolina.lunde@psy.gu.se
Fällgren, Caroline Studieadministratör caroline.fallgren@gu.se
Hasselgren, Caroline Doktorand 031-786 4790 caroline.hasselgren@gu.se
Järdmo, Caroline Doktorand 031-786 6769 caroline.jardmo@psy.gu.se
Gunnarsson, Catarina Universitetsadjunkt, Likabehandlingsombud 031-786 1664 catarina.gunnarsson@psy.gu.se
Wasshede, Cathrin Universitetslektor, Proprefekt 031-786 5830 cathrin.wasshede@socav.gu.se
Ekström, Cecilia Doktorand, Miljonprogramsområden och unga, makt, våld, identitet och framtidsvisioner cecilia.ekstrom@globalstudies.gu.se
Bergstad, Cecilia Universitetslektor, Viceprefekt 031-786 4253 cecilia.j.bergstad@psy.gu.se
Hansen Löfstrand, Cecilia Universitetslektor 031-786 4766 cecilia.lofstrand@socav.gu.se
Petersson, Cecilia Utbildningssamordnare 031-786 6932 cecilia.petersson@psy.gu.se
Melander, Charlotte Universitetslektor 031-786 6384 charlotte.melander@socwork.gu.se
von Borgstede, Christine Universitetslektor, Miljöansvarig 031-786 4260 chris.von.borgstede@psy.gu.se
Evling, Chrissie Studievägledare 031-786 1670 chrissie.evling@psy.gu.se
Backman, Christel Universitetslektor 031-786 5813 christel.backman@socav.gu.se
Copp, Christel Universitetsadjunkt christel.copp@jmg.gu.se
Jacobsson, Christian Universitetslektor, Vice prefekt med ansvar för arbetsmiljö 031-786 1669 christian.jacobsson@psy.gu.se
de Flon, Christin Personaladministratör 031-786 3928 christin.de.flon@gu.se
Jones, Christina Studieadministratör 031-786 5179 christina.jones@jmg.gu.se
Wanner, Christina Ekonom, Arbetsmiljöombud 031-786 1896 christina.wanner@psy.gu.se
Bjurhult, Christofer Doktorand 031-786 3877 christofer.bjurhult@socwork.gu.se
Matshede, Christoffer Doktorand 031-786 2912 christoffer.matshede@spa.gu.se
Foultier, Christophe Forskare, biträdande christophe.foultier@gu.se
Thorén, Christopher Doktorand christopher.thoren@gu.se
Karlsson, Clancy Forskare, biträdande 031-786 6722 clancy.karlsson@gu.se
Gerdmar, Clara Universitetsadjunkt clara.gerdmar@gu.se
Håkansson, Clara Forskningsassistent 031-786 6244 clara.hakansson@psy.gu.se
Fahlke, Claudia Professor, Hälsopsykologi och beroendepsykologi 031-786 4289 claudia.fahlke@psy.gu.se
Allwood, Carl Martin Seniorforskare 031-786 6348 cma@psy.gu.se
Lagström, Cristian Doktorand 031-786 1551 cristian.lagstrom@spa.gu.se
Sabanic, Dalila Programsamordnare 031-786 4973 dalila.sabanic@gu.se
Bernmar, Daniel Doktorand daniel.bernmar@spa.gu.se
Carelli, Daniel Doktorand 031-786 1225 daniel.carelli@gu.se
Enström, Daniel Undersökningsledare, bitr daniel.enstrom@som.gu.se
Jansson, Daniel Kommunikatör 031-786 5529 daniel.jansson@som.gu.se
Mårtensson, Daniel Studieadministratör 031-786 1183 daniel.martensson@jmg.gu.se

Visar 151 - 200 av 868

Sidansvarig: Lars-Olof Karlsson|Sidan uppdaterades: 2019-06-28
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?