Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Samhällsvetenskapliga fakulteten

Samhällsvetenskapliga fakulteten
Box 700
405 30 Göteborg
Leveransadress: Konstepidemins väg 2A, 405 30 Göteborg
Besöksadress: Konstepidemins väg 2A, 413 14 Göteborg

Webbplats: www.samfak.gu.se
Epost: samkansli@samfak.gu.se

Dekan: Malin Broberg

Gå till personallistan

Bidrar till att lösa samtidens stora utmaningar

Samhällsvetenskaplig forskning är nödvändig för att lösa och hantera samtidens stora problem som miljö, hälsa, krig och fattigdom. Forskning inom psykologi och statsvetenskap är på vissa områden ledande i landet. Flera forskningsmiljöer inom fakulteten är även starkt uppmärksammade internationellt. Samhällsvetenskapliga fakultetens utbildningsuppdrag är det största inom Göteborgs universitet.

Styrdokument

Styrdokument finns på öppna interna sidor.

 

Institutioner och enheter vid fakulteten:

Personer

Visar 301 - 350 av 872

Namn Titel Telefon E-post
Habyarimana, Jean-Bosco Forskarstuderande 031-786 1423 jean-bosco.habyarimana@gu.se
Haglind, Anne Doktorand 031-786 6766 anne.haglind@psy.gu.se
Hagsand, Angelica Forskare, Forskare inom kognitiv psykologi, rättspsykologi, missbrukspsykologi angelica.hagsand@psy.gu.se
Hall, Anna Universitetslektor 031-786 3898 anna.hall@socwork.gu.se
Halleröd, Björn Professor 031-786 4758 bjorn.hallerod@socav.gu.se
Hallén Hemb, Annika Universitetsadjunkt 031-786 6375 annika.hallen.hemb@socwork.gu.se
Hamark, Jesper Universitetslektor jesper.hamark@socwork.gu.se
Hansen, Lars Universitetslektor 031-786 3918 lars.hansen@gu.se
Hansen, Stefan Professor 031-786 4292 stefan.hansen@psy.gu.se
Hansen Löfstrand, Cecilia Universitetslektor 031-786 4766 cecilia.lofstrand@socav.gu.se
Hansla, André Universitetslektor 031-786 1840 andre.hansla@psy.gu.se
Hansson, Andreas Administrativ assistent 031-786 6387 andreas.hansson@socwork.gu.se
Hansson, Isabelle Doktorand 031-786 1638 isabelle.hansson@psy.gu.se
Hansson, Mikaela Personalhandläggare 031-786 1094 mikaela.hansson@gu.se
Hansson, Stina Forskare stina.hansson@globalstudies.gu.se
Hansson, Stina Universitetslektor, Doktor stina.hansson@globalstudies.gu.se
Harring, Niklas Forskarassistent 031-786 1223 niklas.harring@pol.gu.se
Hartmann, Felix Doktorand 031-786 5937 felix.hartmann@gu.se
Hasselgren, Caroline Doktorand 031-786 4790 caroline.hasselgren@gu.se
Hasselskog, Malin Universitetslektor 031-786 4312 malin.hasselskog@globalstudies.gu.se
Hasselskog, Malin Universitetslektor, Studierektor 031-786 4312 malin.hasselskog@globalstudies.gu.se
Hassing, Linda Professor 031-786 4258 linda.hassing@psy.gu.se
Hassling, Tua Forskarstuderande 031-786 1612 tua.hassling@socwork.gu.se
Haug, Christoph Universitetslektor 031-786 4798 haug@gu.se
Haug Andersson, Sara Forskningsadministratör 031-786 5806 sara.haug.andersson@gu.se
Hedberg, Per Undersökningsledare, bitr 031-786 1199 per.hedberg@pol.gu.se
Hedenus, Anna Universitetslektor 031-786 4784 anna.hedenus@socav.gu.se
Hedenus, Anna Universitetslektor, Studierektor 031-786 4784 anna.hedenus@socav.gu.se
Hedesström, Martin Universitetslektor 031-786 1853 martin.hedesstrom@psy.gu.se
Hedin, Ulla-Carin Professor emerita 031-786 1613
Hedman, Ulrika Administratör 031-786 6134 ulrika.hedman@som.gu.se
Hellberg, Sofie Universitetslektor sofie.hellberg@globalstudies.gu.se
Hellgren, Hanna Doktorand 031-786 6314 hanna.hellgren@spa.gu.se
Hellman, Jörgen Universitetslektor, Socialantropologi, Java 031-786 5436 jorgen.hellman@globalstudies.gu.se
Hellum, Merete Universitetslektor 031-786 5825 merete.hellum@socav.gu.se
Henning, Georg Doktorand georg.henning@psy.gu.se
Henriksson, Niké Doktorand 031-786 6766 nike.henriksson@psy.gu.se
Hermansson, Elin Studieadministratör 031-786 4313 elin.hermansson@gu.se
Hildebrand Karlén, Malin Universitetslektor malin.karlen@psy.gu.se
Hinnfors, Jonas Professor 031-786 4672 jonas.hinnfors@pol.gu.se
Hjelmquist, Erland Professor emeritus 031-786 1657 erland.hjelmquist@psy.gu.se
Hoff Brattberg, Elin Universitetsadjunkt elin.hoff.brattberg@psy.gu.se
Holgersson, Edward Undersökningsledare, bitr 031-786 4375 edward.holgersson@som.gu.se
Hollertz, Katarina Universitetslektor 031-786 5768 katarina.hollertz@socwork.gu.se
Holm, Louise Universitetslektor 031-786 1626 louise.holm@spa.gu.se
Holm, Viktoria Studievägledare 031-786 4796 viktoria.holm@lir.gu.se
Holmberg, Sören Seniorforskare 031-786 1227 soren.holmberg@pol.gu.se
Holmer, Jan Forskare jan.holmer@socav.gu.se
Holmer, Jan Professor emeritus 031-786 5350 Jan.Holmer@socav.gu.se
Holmqvist, Gunilla Ekonomiadministratör 031-786 4822 gunilla.holmqvist@socav.gu.se

Visar 301 - 350 av 872

Sidansvarig: Lars-Olof Karlsson|Sidan uppdaterades: 2018-03-22
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?