Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Samhällsvetenskapliga fakulteten

Samhällsvetenskapliga fakulteten
Box 700
405 30 Göteborg
Leveransadress: Konstepidemins väg 2A, 405 30 Göteborg
Besöksadress: Konstepidemins väg 2A, 413 14 Göteborg

Webbplats: www.samfak.gu.se
Epost: samkansli@samfak.gu.se

Dekan: Malin Broberg

Gå till personallistan

Bidrar till att lösa samtidens stora utmaningar

Samhällsvetenskaplig forskning är nödvändig för att lösa och hantera samtidens stora problem som miljö, hälsa, krig och fattigdom. Forskning inom psykologi och statsvetenskap är på vissa områden ledande i landet. Flera forskningsmiljöer inom fakulteten är även starkt uppmärksammade internationellt. Samhällsvetenskapliga fakultetens utbildningsuppdrag är det största inom Göteborgs universitet.

 

Institutioner och enheter vid fakulteten:

Personer

Visar 301 - 350 av 861

Namn Titel Telefon E-post
Arkevåg, Peter Administrativ chef, inst 031-786 1631 peter.arkevag@spa.gu.se
Björkäng, Therese Personalhandläggare 031-786 1632 therese.bjorkang@psy.gu.se
Toresdotter Ylisirkka, Jenny Administratör 031-786 1633 jenny.toresdotter.ylisirkka@psy.gu.se
Jonsson, Lukas Utbildningsadministratör 031-786 1635 lukas.jonsson@psy.gu.se
Backlund, Ann Forskarutbildningshandläggare 031-786 1637 ann.backlund@psy.gu.se
Gyberg, Fanny Doktorand 031-786 1638 fanny.gyberg@psy.gu.se
Lombardi, Debora Postdoktor 031-786 1639 debora.lombardi@psy.gu.se
Ray, Jeremy Universitetslektor, Studierektor 031-786 1640 jeremy.ray@psy.gu.se
Buratti, Sandra Universitetslektor 031-786 1641 sandra.buratti@psy.gu.se
Hultman, Elin Universitetslektor 031-786 1642 elin.hultman@socwork.gu.se
Sobis, Iwona Universitetslektor 031-786 1643 iwona.sobis@spa.gu.se
Meristo, Marek Forskare 031-786 1644 marek.meristo@psy.gu.se
Frisén, Ann Professor 031-786 1645 ann.frisen@psy.gu.se
Neijlind, Jessica Universitetsadjunkt 031-786 1646 jessica.neijlind@psy.gu.se
Granhag, Pär-Anders Professor 031-786 1647 pag@psy.gu.se
Wilson, Martina Doktorand 031-786 1648 martina.wilson@psy.gu.se
Dahlstrand, Ulf Universitetsadjunkt 031-786 1649 ulf.dahlstrand@psy.gu.se
Rydbo, Niklas Universitetsadjunkt, Doktorand 031-786 1650 niklas.rydbo@psy.gu.se
Nilsson, Johan Andreas Professor 031-786 1651 andreas.nilsson@psy.gu.se
Lindwall, Magnus Professor 031-786 1652 magnus.lindwall@gu.se
Bergquist, Magnus Postdoktor 031-786 1653 magnus.bergquist@psy.gu.se
Calderon, Sofia Postdoktor 031-786 1654 sofia.calderon@psy.gu.se
Erikson, Malgorzata Universitetslektor 031-786 1655 malgorzata.erikson@spa.gu.se
Johansson, Boo Seniorforskare 031-786 1656 boo.johansson@psy.gu.se
Hjelmquist, Erland Professor emeritus 031-786 1657 erland.hjelmquist@psy.gu.se
Grip, Karin Universitetslektor 031-786 1658 karin.grip@psy.gu.se
Sjölund, Anna-Maria Forskningsassistent 031-786 1659 anna-maria.sjolund@psy.gu.se
Wellsmo, Anders Psykolog, Klinikansvarig psykolog PDT, Programansvarig för psykoterapeutprogrammet PDT 031-786 1661 anders.wellsmo@psy.gu.se
Berne, Sofia Universitetslektor 031-786 1662 sofia.berne@psy.gu.se
Grill, Martin Universitetslektor 031-786 1663 martin.grill@gu.se
Gunnarsson, Catarina Universitetsadjunkt, Likabehandlingsombud 031-786 1664 catarina.gunnarsson@psy.gu.se
Strömwall, Leif Professor, Viceprefekt 031-786 1665 leif.stromwall@psy.gu.se
Denti, Leif Universitetslektor 031-786 1666 leif.denti@gu.se
Green, Johan Forskare, biträdande 031-786 1667 johan.green@psy.gu.se
Green, Johan Forskningsassistent 031-786 1667 johan.green@psy.gu.se
Dervisoski, Evelina Forskare, biträdande 031-786 1667 evelina.dervisoski@psy.gu.se
Almqvist, Linnea Utbildningssamordnare 031-786 1668 linnea.almqvist@psy.gu.se
Jacobsson, Christian Universitetslektor, Vice prefekt med ansvar för arbetsmiljö 031-786 1669 christian.jacobsson@psy.gu.se
Evling, Chrissie Studievägledare 031-786 1670 chrissie.evling@psy.gu.se
Järdmo, Caroline Doktorand 031-786 1673 caroline.jardmo@psy.gu.se
Karlsson Valik, Andrea Doktorand 031-786 1673 andrea.valik@psy.gu.se
Hoff Brattberg, Elin Universitetsadjunkt 031-786 1674 elin.hoff.brattberg@psy.gu.se
Thorvaldsson, Valgeir Universitetslektor 031-786 1675 valgeir.thorvaldsson@psy.gu.se
Gamble, Amelie Universitetslektor 031-786 1677 amelie.gamble@psy.gu.se
Johansson Hanse, Jan Professor, för forskarutbildningen 031-786 1678 jan.johansson.hanse@psy.gu.se
Olsén, Antje Studievägledare 031-786 1680 antje.olsen@gu.se
Davidsson, Tobias Universitetslektor 031-786 1682 tobias.davidsson@socwork.gu.se
Malmborg, Helny Utbildningsadministratör 031-786 1683 helny.malmborg@psy.gu.se
Fransson, Niklas Universitetslektor, Internationell koordinator 031-786 1684 niklas.fransson@psy.gu.se
Gunnarsson, Mattias Universitetslektor, Studierektor för fristående kurser på grundnivå 031-786 1685 mattias.gunnarsson@psy.gu.se

Visar 301 - 350 av 861

Sidansvarig: Lars-Olof Karlsson|Sidan uppdaterades: 2019-06-28
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?

Denna text är utskriven från följande webbsida:
http://samfak.gu.se/om-fakulteten/?pageNumber=7&selectedTab=2&sortBy=phoneNumber&languageId=100000&disableRedirect=true&returnUrl=http%3A%2F%2Fsamfak.gu.se%2Fenglish%2Fabout-us%2F
Utskriftsdatum: 2020-04-08